top of page

Fotowoltaika

Wiedza i doświadczenie pozwalają nam wprowadzić do Państwa domów jeszcze więcej słońca, a dokładniej energii, którą z niego uzyskamy. Szkolenia w zakresie pozyskiwania energii, jaką jest fotowoltaika, w których na bieżąco uczestniczymy przekładają się na fachową obsługę klientów z branży OZE.

solary hubag.JPG
huwawej jasolar hubag.JPG

Systemy fotowoltaiczne

Systemy solarne, zwane też fotowoltaicznymi to obecnie bardzo popularne źródło pozyskiwania energii elektrycznej. Są ekologiczne, łatwo je postawić, nadają się zarówno dla gospodarstw domowych, jak i firm czy fabryk. Na inwestycję można otrzymać atrakcyjne, unijne dofinansowania, pozwalające na zwrot części kosztów. Coraz więcej osób decyduje się więc na fotowoltaikę, a tym samym – przyczynia do dbania o środowisko. 

Czy warto inwestować w fotowoltaikę?

Wiele miast, takich jak Warszawa, Kraków czy Łódź od lat usiłuje dążyć do poprawy jakości powietrza. Jednym z kluczowych elementów jest tutaj postawienie na odnawialne źródła energii. Panele fotowoltaiczne stanowią jej niewyczerpane źródło. Do tego są ekologiczne, bo nie generują zanieczyszczeń. Ich niewątpliwą zaletą jest także wytrzymałość i łatwość konserwacji, a w dłuższej perspektywie

– również możliwość sporych oszczędności polegających np. na pozyskaniu pieniędzy ze sprzedaży nadmiaru zgromadzonej energii.

Dlaczego warto wybrać fotowoltaikę proponowaną przez naszą firmę?

Na życzenie Klientów sprowadzamy panele fotowoltaiczne renomowanych, znanych i cenionych producentów. Dokładamy wszelkich starań, aby oferta inwerterów czy też innych elementów, jakie znajdziesz w naszym asortymencie, spełniała oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Oferujemy możliwość szczegółowych konsultacji w zakresie doboru fotowoltaiki dla domu, biura czy dużej firmy, jak również fachową opiekę posprzedażową i serwis.

Panele fotowoltaiczne i instalacje fotowoltaiczne dla gospodarstw domowych, 

falowniki.JPG
falownik hubag.JPG

rolnictwa czy firm to tylko część naszej oferty, możemy zaproponować Państwu również carporty i magazyny energii. 

Fotowoltaika dla gospodarstw domowych, czyli inwestycja w panele słoneczne to w ostatnim czasie najbardziej skuteczny sposób obniżenia rachunków za zużycie energii elektrycznej. Ceny prądu nieustannie rosną, a na rok 2021 zapowiadane są nawet dwucyfrowe podwyżki opłat. Panele fotowoltaiczne w ekologiczny i bezpieczny dla środowiska sposób umożliwiają

produkowanie prądu dla domu dzięki energii pozyskanej z promieni słonecznych. Zwrot poniesionych kosztów związanych z zakupem instalacji następuje już po około 6 latach. Panele fotowoltaiczne mają gwarancję producentów liczącą 25-30 lat, łatwo więc wyliczyć, że przez co najmniej ćwierć wieku, rachunki za prąd obniżone zostaną o 100 procent w skali roku.

Oferta dla rolnictwa

Panele fotowoltaiczne coraz częściej widywane są nie tylko na dachach lub elewacjach prywatnych posesji oraz firm, ale również na nieużytkach rolnych i zabudowaniach gospodarczych. Czy fotowoltaika to opłacalna inwestycja dla rolników, na jakie oszczędności mogą oni liczyć po montażu instalacji? Jak prezentuje się kwestia dostępności oraz wysokości przyznawanych dotacji w związku z zakupem tego alternatywnego źródła energii elektrycznej? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.

Fotowoltaika Hubag.JPG

Fotowoltaika w gospodarstwach rolnych

Ceny prądu rosną i będą rosnąć w najbliższych latach, co jest szczególnie dotkliwe odczuwane przez rolników. Wysoka cena energii elektrycznej powoduje bowiem, że rachunki w zależności od wielkości gospodarstwa mogą rocznie wynieść nawet od 5 do 20 tys. PLN. Dlatego też coraz częściej rolnicy zastanawiają się nad 

ja solar hubag.JPG

inwestycją w panele fotowoltaiczne. Koszt instalacji paneli zwraca się szybko, ponadto rząd oferuje atrakcyjne dofinansowania, więc na dłuższą metę jest to inwestycja opłacalna, zwłaszcza biorąc pod uwagę ciągle rosnące ceny prądu. Eksperci okres zwrotu inwestycji oceniają na 6 lat, a produkcja prądu przez panele fotowoltaiczne od momentu ich uruchomienia odbywa się całkowicie automatycznie. Sam sprzęt jest natomiast objęty 25, a nawet 30 latami gwarancji producenta. Inwestycja w instalacje już 

OFERTADLA FIRM

Nasze instalacje dla klientów biznesowych uniezależniają od postępujących wzrostów cen energii. Udział kosztów wytworzenia produktu lub usługi ma fundamentalne znaczenie dla każdego biznesu. Wg Instytutu Energii Odnawialnej, począwszy do 2019 podmioty działające na terenie Polski, będą zmagać się ze wzrostem kosztów zakupu energii na poziomie od 20% do 60%.

Czynnik ten będzie miał fundamentalne znaczenie dla polityki kosztowej oraz skali rentowności. Jedną z form zabezpieczenia się przed obniżeniem rentowności na skutek wzrostu kosztów energii elektryczne, jest wprowadzenia rozwiązań zmierzających do samowystarczalności lub skutecznego ograniczenia zakupu drogiej energii elektrycznej.

od pierwszego dnia funkcjonowania pozwala na korzystanie z darmowego prądu, produkowanego samodzielnie. Taka własna elektrownia uniezależnia nie tylko od zewnętrznych dostawców narzucających ceny prądu, ale także zapobiega stratom energii, spowodowanym przez zbytnie oddalenie od tradycyjnych źródeł prądu.

Fotowoltaika na dachu hubag.JPG

Fotowoltaika dla biznesu to zdecydowanie najkrótszy czas zwrotu z inwestycji, ze względu na szczytową moc produkcji oraz wykorzystanie energii przypadające w trakcie dnia. Oszczędności w postaci energii niewykorzystanej podczas dni wolnych można odsprzedać do sieci energetycznej, generując dodatkowy przychód.

Fotowoltaika Uniwersytet Hubag.JPG

GDZIE MOŻNA ZAMONTOWAĆINSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ?

Panele fotowoltaiczne dla gospodarstw domowych najczęściej umieszczane są na dachach o naturalnym nachyleniu, pozwalającym pozyskać optymalną ilość energii słonecznej. Można je także instalować na dachach budynków mieszkalnych oraz gospodarczych bądź na terenie zielonym, który nie jest zacieniony rosnącymi w pobliżu drzewami bądź stojącymi obiektami. 

Warto wiedzieć, że panele fotowoltaiczne nie wymagają w większości przypadków uzyskania pozwolenia na budowę. Aktualnie obowiązujące przepisy prawa budowlanego mówią o tym, że montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy do 50 KW nie wymaga ani zgłoszenia, ani pozwolenia na budowę. Na potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego w domu jednorodzinnym wystarcza natomiast instalacja o mocy ok. 5 kW.

Konstrukcja HUBAG Fotowoltaika.JPG
fotowoltaika dach hubag konstrukcja.JPG

Fotowoltaika dla biznesu to zdecydowanie najkrótszy czas zwrotu z inwestycji, ze względu na szczytową moc produkcji oraz wykorzystanie energii przypadające w trakcie.

Oszczędności w domowym budżecie

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwraca się zazwyczaj w przeciągu ok. 7 lat od montażu. Znaczy to, że od tego momentu masz prąd zupełnie za darmo. Jedynym kosztem, jaki ponosisz to opłata za utrzymanie łącza z elektrownią. Wynosi ona koło 12 zł na miesiąc. Instalacje fotowoltaiczne mają gwarancje 80% wydajności na 25 lat stosowania. Ta inwestycja to długoletnie odciążenie domowego budżetu stale rosnącymi cenami prądu , dlatego 

wiele osób rozważających zmianę sposobu pozyskania energii elektrycznej zastanawia się nad kosztami takiej inwestycji. Warto wiedzieć, że w ostatnich latach cena instalacji fotowoltaicznej uległa znaczącym obniżkom ze względu na zniesienie ceł antydumpingowych na produkowane w Chinach panele oraz rozwój współczesnych technologii. Możliwe jest również uzyskanie nisko oprocentowanego kredytu udzielanego przez banki na preferencyjnych warunkach.

osób rozważających zmianę sposobu pozyskania energii elektrycznej zastanawia się nad kosztami takiej inwestycji. Warto wiedzieć że ostatnio

cena instalacji fotowoltaicznej uległa znaczącym obniżkom ze względu na zniesienie ceł antydumpingowych na produkowane w Chinach panele oraz rozwój współczesnych technologii. Możliwe jest również uzyskanie nisko oprocentowanego kredytu udzielanego przez banki na preferencyjnych warunkach. Warto przede wszystkim myśleć o fotowoltaice jako o inwestycji na długie lata, która może być rozwiązaniem kryzysów energetycznych zapowiadanych coraz częściej przez ekspertów. Prąd, którego nie zużyjemy na własne potrzeby, można magazynować bądź odsprzedawać do sieci publicznych, uzyskując dodatkowe korzyści z domowej elektrowni.

bottom of page