Kamery Alarmy SAP
SWWIN SAP Oddymianie Monitoring
CCTV Monitoring Włamywacz to nie tylko straty sprzętu, to przede wszystkim straty ważnych danych, zawartych na twardych dyskach komputerów, oraz zniszczenia.
Sprzęt można ubezpieczyć a następnie w razie czego, odkupić. A teraz niech pomyślą Państwo, ile ważnych danych posiada wasz komputer.
Informacji nigdzie więcej niezabezpieczonych. Przyczyny uszkodzenia zewnętrznych obiektów, kontrolę pracowników oraz niejednokrotnie dodatkowe zabezpieczenie zdarzenia często wykorzystywane jako dowód w sądzie pozwala nam zaproponować
Państwu odpowiednio zainstalowany monitoring. Telewizja dozorowa z odpowiednio dobranymi kamerami CCTV pozwoli Ci kontrolować, jak pracują twoi pracownicy, w chwili, kiedy wydaje się im, że nikt tego nie widzi. A umieszczone w strategicznych miejscach kamery, które będą dobrze widoczne z pewnością podniosą efektywność pracy oraz sumienność Twojej kadry pracowniczej w stopniu zauważalnym.
Monitoring sprawdzi się również w sytuacji, gdy pozostawiasz w domu dziecko pod opieką opiekunki. Będziesz miał pewność, że maluch jest w dobrych rękach, a w sytuacjach niejasnych, na bieżąco będziesz mógł reagować i wyciągać konsekwencje. W ofercie mamy kamery przemysłowe,
cyfrowe, megapikselowe, HD oraz analogowe. Sprzęt może być oparty o systemy przewodowe i bezprzewodowe. Kamery montowane są w domach a także w pomieszczeniach biurowych, sklepach, zakładach, placach, magazynach. Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się! Skontaktuj się z nami! Pomożemy dobrać odpowiedni dla Ciebie sprzęt, wspólnie ustalimy rozmieszczenie urządzeń.
Wykonamy dla was projekt, zainstalujemy kamery oraz zajmiemy się konserwacją i serwisem.
Alarmy SSWN - Niestety… żyjemy w świecie, gdzie nikt nie może być spokojny ani o siebie i swoich najbliższych, jak również o bezpieczeństwo swojego mienia. We włamaniach najgorsze jest to, że ktoś obcy dotyka naszych rzeczy, nawet najbardziej osobistych…
SYSTEMY ALARMOWE SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU
System alarmowy to zespół urządzeń służących najczęściej zabezpieczeniu danego obiektu przed włamaniem (system alarmu włamania) lub pożarem (system przeciwpożarowy). W systemach alarmu włamania najczęściej wykorzystuje się pasywne czujniki podczerwieni reagujące na ruch (PIR)
i czujniki magnetyczne (kontaktrony) umieszczane na oknach, drzwiach, bramach garażowych (wzbudzenie czujnika powoduje alarm). System przeważnie uzbrajany/rozbrajany jest przez wpisanie na klawiaturze specjalnego kodu ustalonego przez użytkownika. Systemy alarmowe nie są skomplikowane w obsłudze, a zwiększają bezpieczeństwo obiektu (firma, magazyn, dom, garaż itp.).
Często dodatkowym elementem do systemu alarmu włamania jest system antynapadowy, zrealizowany w formie pilota lub ukrytego przycisku alarmowego. Klawiatury kodowe posiadają funkcję wybierania kodu „pod przymusem”, która powoduje uruchomienie systemu
alarmu napadu – cichy alarm, wezwanie ochrony. W systemach alarmowych SSWN dobór urządzeń uzależniamy od rodzaju strzeżonych pomieszczeń, ich przeznaczenia, wartości strzeżonej, stopnia zagrożenia, wymaganej czułości i niezawodności oraz możliwości finansowych inwestora. Stosujemy wyłącznie sprawdzone produkty o najwyższej jakości.
W naszych instalacjach wykorzystujemy produkty topowych marek, takich jak Bosch SECURITY, SATEL i DSC. Nasz doświadczony dział techniczny zajmuje się projektowaniem i montażem systemów powiadamiania alarmowego. Naszą współpracę opieramy na sprawdzonych partnerach handlowych, współpracujemy z firmą podłączając nasze systemy do monitoringu.
SAP W obecnych czasach praktycznie każdy nowoczesny budynek wyposażany jest w System Sygnalizacji Alarmu Pożaru (SAP). Na co dzień właściwie niezauważalny, dyskretnie zainstalowany, monitoruje chroniony obiekt przez całą dobę.
Pożar zanim wyrządzi szkody powinien zostać możliwie wcześnie zauważony, w tym celu należy zaprojektować dedykowane instalacje – zwane również instalacjami sygnalizacji pożarowej w skrócie SAP. Mają one na celu możliwie wczesne wykrycie, lokalizację, sygnalizowanie oraz alarmowanie i powiadomienie o powstałym zagrożeniu. Cele jakie system powinien osiągnąć to podjęcie określonych działań, takich jak: ewakuacja ludzi
i mienia, wezwanie straży pożarnej poprzez systemy transmisji alarmu i wreszcie rozpoczęcie automatycznego procesu gaszenia.System sygnalizacji alarmów pożarowych składa się głównie z centrali alarmowej, ostrzegaczy (czujek i przycisków) pożarowych oraz sygnalizatorów alarmowych. Systemy te instaluje się tam, gdzie pożar musi być wykryty szybko i niezawodnie. W razie alarmu pożarowego sterowane przez centralkę urządzenie gaśnicze powinno się uruchamiać automatycznie.
Sygnał o pożarze powinien być także przekazany do straży pożarnej. Zainstalowane w systemie czujki i przyciski pożarowe działają bez przerwy (przy zaniku napięcia sieciowego zasilane są z akumulatorów awaryjnych), a ich zdolność do nadzorowania nie może być w żaden sposób zakłócona lub ograniczona. Centrala alarmowa stale porównuje stan rzeczywisty ze stanem zadanym czujek i otoczenia. Wszelkie odchyłki są rejestrowane i sygnalizowane. O jakości systemu sygnalizacji alarmu pożarowego decyduje nie tylko marka, lecz przede wszystkim odpowiednie zaprojektowanie poszczególnych komponentów urządzenia.
Dziedziny zastosowania: Przemysł, placówki handlowe i miejsca zgromadzeń, jak hotele, domy opieki, szpitale, centra handlowe, a także budynki bankowe, zakładów ubezpieczeniowych i administracyjne, archiwa, centrale techniczne i zaopatrzeniowe, zakłady produkcyjne, biura itd.
Systemy oddymiania i przewietrzania, które oferuje grupa HUBAG to nowoczesny system wentylacyjny wyposażony w automatycznie otwierane klapki dymowe, które usuwają toksyny powstające w wyniku spalania, oczyszczając drogi ewakuacyjne.
Zanieczyszczone powietrze zastępowane jest czystym powietrzem z zewnątrz, co znacznie ułatwia zagrożonym osobom bezpieczne wyjście z budynku. Statystyki ofiar śmiertelnych pożarów w naszym kraju są od lat przerażające. Przede wszystkim bardzo mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że większość tych ofiar to nie ofiary samego ognia, lecz toksycznego dymu, który powstaje w wyniku spalania się przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniach. Wystarczy rozejrzeć się wokoło i
zobaczyć na ilu przedmiotach jest ostrzeżenie, żeby trzymać je z dala od ognia. Najczęściej nie chodzi tu o łatwopalność danego materiału ale właśnie o toksyny, które wytwarzają się w czasie spalania. W chwili, gdy wybucha pożar to właśnie te toksyny
utrudniają ewakuację osobom znajdującym się w zagrożonych pomieszczeniach. Toksyczny dym utrudnia oddychanie, podrażnia oczy przez co poszkodowany ma ograniczoną widoczność. Dodajmy do tego właściwości jakie może mieć taki toksyczny dym i wysoką temperaturę. Ile osób zdoła takie utrudnienia przezwyciężyć i wydostać się na zewnątrz? Dodajmy do tego, że wszystkie te toksyny w
powietrzu utrudniają akcje ratowniczą i gaśniczą. To właśnie brak świadomości tych czynników stoi za tak duża ilością ofiar pożarów a przecież wystarczyło zadbać o odpowiedni system oddymiania.
Według najnowszych badań, przebywającym w zasięgu pożaru ludziom, zagrażają najbardziej dym oraz toksyczne gazy. Ponad 90% wszystkich ofiar pożarów budynków umiera na skutek zatrucia gazami. Dodatkowo należy liczyć się ze stratami materialnymi powstałymi na skutek zadymienia. Urządzenia do odprowadzania dymu i gorąca umożliwiają usuwanie, względnie zmniejszają koncentrację trujących, lotnych związków w
przycisku oddymiania lub zewnętrznych urządzeń wyzwalających. Całością systemu zarządza centrala.
W celu polepszenia naturalnego ciągu, stosuje się w dolnych częściach budynku dodatkowe otwierane elementy, doprowadzające świeże powietrze. Ogromne znaczenie dla rozpoczęcia skutecznej ewakuacji ludzi ma czas otwarcia klap i okien w górnej części budynku oraz urządzeń doprowadzających powietrze z zewnątrz (napowietrzających). Dodatkowo elektrycznie sterowane urządzenia do odprowadzenia dymu i gorąca mogą służyć do codziennej, naturalnej wentylacji pomieszczeń. Według najnowszych badań, przebywającym w zasięgu pożaru ludziom, zagrażają najbardziej dym oraz toksyczne gazy. Ponad 90% wszystkich
ofiar pożarów budynków umiera na skutek zatrucia gazami. Dodatkowo należy liczyć się ze stratami materialnymi powstałymi na skutek zadymienia. Urządzenia do odprowadzania dymu i gorąca umożliwiają usuwanie, względnie zmniejszają koncentrację trujących, lotnych związków w zagrożonych strefach. Znacząco zostaje podniesione bezpieczeństwo ludzi przebywających w zagrożonym budynku, poprzez umożliwienie ich ewakuacji, wprowadzenie jednostek ratunkowych, szybkie zlokalizowanie ognia i skuteczne jego gaszenie. Przy grawitacyjnym systemie odprowadzania dymu i gorąca, w czasie pożaru za pomocą elektrycznych napędów otwarte zostają otwory oddymiające w fasadach lub w dachu budynku. Przez te otwory wydostają się na zewnątrz trujące gazy, dym i gorące powietrze, dzięki czemu drogi ewakuacji spełniają swoją rzeczywistą funkcję w kompleksowym zabezpieczeniu przeciwpożarowym budynku. System zostaje wyzwolony przy pomocy czujki dymowej,